Velice provizorni forum nova media
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Velice provizorni forum nova media

forum studaku novych medii
 
PříjemHledatLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 2D

Goto down 
4 posters
AutorZpráva
jarka




Po?et p?ísp?vk? : 16
Join date : 25. 10. 07

2D Empty
PříspěvekPředmět: 2D   2D Icon_minitimeSat Jan 05, 2008 3:34 pm

cau cau posilam zajimavou prezentaci klik o predtiskovy priprave co jsem doma vystrachala. (je tam teorie barev, barevne prostory, icc, digitalizace predloh, rozliseni, formaty, bitmapa, vektory... a dalsi nepotrebny blbosti)
(proc nefunguji odkazy? :-( v tom pripade tady je trapne cesta k prezentaci: www.jachuska.wz.cz/PrePress.ppt :-) papa
Návrat nahoru Goto down
koan




Po?et p?ísp?vk? : 11
Join date : 25. 10. 07

2D Empty
PříspěvekPředmět: Re: 2D   2D Icon_minitimeMon Jan 07, 2008 4:38 pm

Ahoj, právě jsem se vrátila od Získala:)

nějaké info: ptá se na 4 otázky, má připravených 40 a vy vždycky řeknete číslo. Já řekla 23, 17, 39, 5 a otázky byly (ale už si fakt nevzpomenu co k čemu): vektorová grafika, oko a vnímání barev, SW na zpracování fotek a poslední věc už bohužel nevím. pak se řeší ten Váš materiál - jako proč jste udělali právě to, jak to šlo, proč jste použili takový a jaký písmo apod.

je vcelku v pohodě, nedělá potíže. takze zadny strachy:)
Návrat nahoru Goto down
jarka




Po?et p?ísp?vk? : 16
Join date : 25. 10. 07

2D Empty
PříspěvekPředmět: Re: 2D   2D Icon_minitimeMon Jan 07, 2008 6:30 pm

Ahooj, tak jsem taky přežila získala, řekla jsem si o otázky 11, 42, 7, 21 (tak nějak to bylo) a ptal se na barevný model hsv, vektorizace a rastrování, co je odstín a co sytost, formáty (myšleno: komprimovaný a nekomprimovaný od každýho jeden příklad Smile Pak chtěl o letáku vědět něco podobného, v jakym barevnym prostoru, jaký písmo a to je asi vše :-) chtel to fakt stručně a můžu potvrdit že byl v pohodě.
tak tfuj tfuj tfuj všem co to mají před sebou! :-)
Návrat nahoru Goto down
marie skalova




Po?et p?ísp?vk? : 30
Join date : 25. 10. 07

2D Empty
PříspěvekPředmět: Re: 2D   2D Icon_minitimeTue Jan 22, 2008 3:52 pm

tak ja jeste dodavam k holkam, jestli to teda jeste nekoho ceka: je to vcelku oka, chce, abychom to spis pochopili. vytahla jsem si 1, 2, 37 a posledni uz nevim, ptal se me na: spektrum (spojity/carovy...co je co a proc), jak ovlivnuje povrch telesa videni barvy...pak verzalky/minusky/kapitalky, pak o rozliseni (tam to chtel nejako podrobneji)...spis se me vzdy pak ptal este trochu na veci okolo, esi o tom mam pojem spis tak nejak v kontextu...pak nad letakem: v jakym souboru sem mela foto ulozenou (co je vyhoda souboru/nevyhoda/komprese) o prevodu barevnejch prostoru (RGB do CMYK), o barvach a spis tak nejak logicky popsat color management...tak to je asi vse co me napada...tak zlomte vaz!!!
Návrat nahoru Goto down
Láďa




Po?et p?ísp?vk? : 51
Join date : 25. 10. 07

2D Empty
PříspěvekPředmět: Re: 2D   2D Icon_minitimeTue Jan 22, 2008 9:20 pm

14 - co je to bitová hloubka
23 - SW pro "akcidenční úpravu fotografií a textu" (Co to sakra je?) - střelil jsem Photoshop a prej jo

výběr zbylejchj dvou otázek jsem nechal na něm: jejich čísla si už nepamatuju ale jedna byla "optický střed - co to je" a druhý "co je to histogram"

Pak teda obrázek, jo je to 210 x 99 mm
bavili jsme se o výběru textu a jeho zarovnání
a pak taky o tom barevnym prostoru (Proč jsem použil RGB a ne CMYK, když jsem věděl, že to budu tisknout? Protože jsem zapomněl...)

a tak nějak no
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





2D Empty
PříspěvekPředmět: Re: 2D   2D Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
2D
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Velice provizorni forum nova media :: ZKOUSKY :: Ziskal-
Přejdi na: